Program srpen 2020

Volary, dřevěné srdce Evropy…

sobota 1. 8. 2020, 16:00, náměstí

VOLARSKÉ PIVOBRANÍ

Novinky i tradiční piva nejen z Volarského pivovaru. K tomu všemu dobrá muzika kapely Dixie Old Boys, občerstvení, zmrzlina a pivní soutěže.

 

sobota 1. 8. 2020, 18:00, náměstí

MODRÝ DÝM

K pivu a muzice patří i doutník. I tentokrát naši borci ukážou neochvějnou ruku a klidný dech.

 

sobota 8. 8. 2020, 10:00 – 17:00, muzeum

SEIDLŮV MUZEJNÍ DEN

Filiálka Seidelova fotoateliéru pouze na tento den přemístěna do Volar! Využijte příležitost a nechte si pořídit dobový snímek v historizujících kostýmech před Seidelovým malovaným pozadím. Vlastní kostýmy po babičce a dědovi výhodou, kdo nemá, tomu zapůjčíme klobouk, hůl či paraple… Odnesete si krásný zážitek, tištěnou retro-fotografii 10 x 15 a kdo bude chtít, tomu jí pošleme i mailem.

cena focení v rámci vstupného do muzea

 

pátek 14. 8. 2020, 16:00, náměstí

POSEZENÍ S DOUBRAVANKOU

Slavnosti dřeva sice nejsou, ale o dobrou dechovku nepřijdeme! Příjemné posezení na náměstí, občerstvení a třeba i tanec s kapelou Doubravanka nám to vynahradí.

 

sobota 15. 8. 2020, 19:00,

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Opět se podíváme na „staré město“ a připomeneme si, co se během času změnilo a co zůstalo s pány Kozákem a Pulkrábkem.

 

sobota 22. 8. 2020, 10:00, muzeum

MUZEJNÍ VÍKEND PRO DĚTI S PEČENÍM

V muzeu se pořád něco děje: pečení v peci, pohádky, dílničky a klauni.

 

sobota 22. 8. 2020, 10:00, muzeum

PEČENÍ CHLEBA

Druhé letošní pečení voňavých dobrot s mistrem pecařským panem Sobotovičem.

 

sobota 22. 8. 2020, 10:00, muzeum

O PALEČKOVI

Vyprávěním příběhů o lidové postavičce Palečka se nechali inspirovat František Hrubín, Božena Němcová i Jan Werich, a ti zase byli inspirací pro autorské, dramatické zpracování pohádkového příběhu Divadýlkem Mrak.

Po pohádce dílnička pro děti i rodiče.

 

sobota 22. 8. 2020, 15:00, muzeum

O ŠEVCI KUBOVI

Kuba má doma hodnou ženu Andulku, vcelku by si ve své chaloupce žili spokojeně – jen kdyby Andulka trošku víc přemýšlela… Divadýlko Mrak nám ukáže, jak to vlastně s Kubou a Andulkou dopadlo.

 

sobota 22. 8. 2020, 19:00, kino

HRADIŠŤAN

Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem je lidová tradice.

koncert, vstupné 350 Kč

 

neděle 23. 8. 2020, 10:00, muzeum

DVA KAŠPAŘI

Mezi dvěma kašpary (Jojo a Bobo) dochází ke konfliktům, protože oba většinou chtějí totéž. Ale přes veškeré potíže se vždy usmíří, mají se rádi a zůstávají přáteli. Představení Divadla Bořivoj se nechalo inspirovat lidovým jarmarečním divadlem.

Po skončení pohádky si děti můžou prohlédnout loutky a zákulisí a pak následuje Klaunská dílna: tvarování balónků, kouzlení, točení s talíři a další zábavné špásy.

 

neděle 23. 8. 2020, 11:00, muzeum

TVOŘIVÁ DÍLNIČKA S PANÍ ŠEDIVOU

Vytvořte si v dílničce svojí stonožku, motýlka, klauna, draka, nebo různá zvířátka: pavoučka, Ferdu mravence, kačenku, kuřátko.

platba ceny materiálu na výrobek

 

neděle 30. 8. 2020, 14:00, pozemek ZŠ Volary

HURÁÁÁ DO ŠKOLY!

S tak dlouhými prázdninami je třeba se pořádně rozloučit! Sportovní a dovednostní soutěže, parkour, tvořivé dílničky, pohádka, kozí představení, zmrzlina, cukrová vata…, prostě zábava a legrace.

.

UPOZORNĚNÍ: Během konání našich akcí budou pořizovány fotografie a elektronické nebo kamerové/video záznamy. Vstupem na naši akci vyjadřujete svůj souhlas s jejich pořizováním, zpracováním a následnou publikací na webových stránkách www.kic-volary.cz a na internetových kanálech facebook KIC Volary.

V případě vyjádření Vašeho nesouhlasu prosím informujte našeho pracovníka při vstupu na akci.

Přihlášením se na naši kulturní, veřejnou akci nebo soutěž udělujete svůj souhlas se zpracováním osobních údajů v rozsahu: jméno, příjmení, datum narození, podpis a adresa bydliště. Účelem zpracování je účast na naší veřejné akci nebo soutěži a souhlas je udělován těmto subjektům: Město Volary, IČO: 00250830 a jeho organizačním složkám a příspěvkovým organizacím, které se podílejí na pořádání kulturních akcí, veřejných akci a soutěží. Jakmile pomine účel, pro který je souhlas s využitím osobních údajů udělen, budou shromážděné a zpracované údaje skartovány a vymazány a to do 30 dnů od ukončení veřejné akce.